IMMATRYKULACJA 2022

Dnia 13.10.2022 w naszej szkole, odbyło się uroczyste rozdanie indeksów klasom pierwszym. W tym roku była to szczególnie ważna dla życia szkoły uroczystość, gdyż ze względu na obostrzenia związane z pandemią, przez ostatnie dwa lata nie mogła się odbywać. Cieszymy się że po tak długiej przerwie, znów możemy uścisnąć dłoń każdemu nowemu uczniowi i życzyć mu sukcesów w nauce! 🙂

Podczas w.w. uroczustości, nagrodziliśmy również zwyciężczynię  Mistrza Modelarstwa 2022.

Dodatkowo, była to świetna okazja aby wręczyć słodkie upominki kadrze nauczycielskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej (14.10.2022) z najlepszymi  życzeniami od słuchaczy naszej szkoły.

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Zanim higienista zacznie czuć się pewnie w trakcie wykonywanych zabiegów musi nabyć wprawy. Nasi słuchacze zaczynają od zabiegów na fantomach z użyciem sztucznego kamienia i osadu, następnie ćwiczą na sobie nawzajem. Prawdą jest, że praktyka czyni mistrza.

DSPM w TVP3 Wrocław

Nasza szkoła pojawiła się 12 czerwca w Wiadomościach Dolnośląskich emitowanym w TVP3 Wrocław.

27.04.2022 Wiosenne porządki dla zdrowia w naszej szkole.
Sesja wykładowa oraz punkty warsztatowe. Pomiar ciśnienia, glukozy, modelowanie koron zębów. Zdrowa żywność. 🥗🥙 Mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli i uczniów szkół średnich.

Szkolenia w DSPM

Nasi słuchacze, w ramach zajęć, mogą uczestniczyć w licznych szkoleniach związanych z ich kierunkiem! Praktyka czyni mistrzem!

Ogólnopolski dzień transplantacji 26.01.2022

Dolnośląska Szkoła Policealna Medyczna aktywnie uczestniczyła w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji. Podczas zajęć z anatomii i patologii zgłębialiśmy wiedzę z zakresu pobierania i przeszczepiania narządów oraz wyrażania zgody na pobranie narządów po śmierci. Podarowanie komuś życia to najpiękniejszy gest na świecie. Transplantacji mówimy TAK !

🏫 TARGI SZKÓŁ POLICEALNYCH 🏫

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w targach organizowanych przez 1 LO we Wrocławiu. Była to fantastyczna okazja, aby przekonać maturzystów, że nie tylko studiami człowiek żyje, a szkoły policealne, mimo że są kojarzone często z osobami które „po prostu nie zdały matury i nie mają co z życiem zrobić”, wcale „takie złe nie są” i niosą ze sobą wiele korzyści 🔥
Jak widać zainteresowanie naszym stanowiskiem było i chętnie odpowiadaliśmy na pytania 👍

Reprezentacja naszej szkoły na targach:

Kadra nauczycielka – Agnieszka Grzegorczyk (TD)

Uczniowie – Paulina Powiłan (2 TE), Mieszko Posiewała (1 TE), Magdalena Nowak (2 TF),

Aleksandra Buda (2 TF), Magdalena Broszkiewicz (2B TD), Julia Knefel (2B TD)

#dspm #dspm_wroclaw #dolnoslaskaszkolapolicealnamedyczna #szkola_medyczna #targiszkolpolicealnych #szkolapolicealna #licealisci #maturzysci #promocjaszkoły #promocja_szkoły #stawowa24

Remont Auli szkolnej

W październiku rozpoczął się wielki remont auli szkolnej. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będzie to również swego rodzaju kapsuła czasu! Pod deskami znajdującymi się na ścianie, odkryliśmy liczne napisy i obrazki, które mogą mieć ponad 50 lat. Jednak najciekawszym odkryciem była gazeta (zachowana w całkiem dobrym stanie) z 1972 r. ! Kto z was pamięta tą gazetę?

 

DZIEŃ DZIECKA 2022 – WYMIATACZE
Pierwszy raz tak hucznie i WYCZYNOWO świętowaliśmy Dzień Dziecka! Nasi słuchacze wypadli świetnie- sportowa walka zaowocowała DRUGIM miejscem! Gratulujemy pozostałym drużynom!

BIEG KOBIET – Zawsze PierWsi Wrocław 2022

W niedzielę 24.04.2022 słuchacze klasy I TE wzięli udział w szczytnej inicjatywie – w biegu promującym zdrowie kobiet.
Całym sercem popieramy takie działania.

NAJLEPSI ABSOLWENCI DSPM 2022

Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom 2022!