POZNAJCIE OLIWIĘ!

Oliwia Szmigiel wybrała w naszej szkole kierunek Technik Dentystyczny, a w „wolnym czasie” jeździ po świecie i reprezentuje nasz kraj na zawodach badmintona. W tym momencie przygotowuje się do Mistrzostw Świata, ale znalazła chwilę aby odpowiedzieć na kilka pytań 🙂

Paulina: Jak dowiedziałaś się o naszej szkole, jaki kierunek wybrałaś i co kierowało tobą gdy się do nas zapisywałaś?

Oliwia: Mój tata wiele razy mówił mi i zachwalał że zawod taki jak Technik Dentystyczny to jest to coś ciekawego i dobrze można zarobić. Popierałam jego zdanie. Później moja mama zabrała się do szukania takiej szkoły i znalazła we Wrocławiu. Każdy teraz może powiedzieć, że ale w Łodzi też są takie szkoły. Tak wiem ale ja również szukałam szkoły z myślą o treningach. I znaleźliśmy szkołe we Wrocławiu. To był dobry wybór.

P: Kilka słów o twoich osiągnięciach sportowych dotychczasowych.

O: W tym roku już byłam w Hiszpanii dwa razy, w Brazylii, Irlandii, Tajlandii, Indonezji a teraz przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Japonii. W Hiszpanii udało mi się zdobyć dwa brązowe medale w grze mieszanej i podwójnej kobiet. W Brazylii zaszalałam i zebrałam trzy krążki m.in srebrny medal gra podwójna kobiet, brązowy medal gra pojedyncza kobiet, brązowy medal gra mieszaną. W Irlandii było bardzo blisko aby były dwa srebra ale udało się zdobyć brązowy medal w grze pojedynczej i srebrny medal w grze mieszanej ( exhibition). W Tajlandii wywalczyłam brązowy medal w grze pojedynczej. Indonezja, to totalny odlot ponieważ zgarnęłam trzy srebra. Coś niesamowitego. W pojedynczej, mieszanej, i w podwójnej kobiet. Również odbyły się Mistrzostwa Polski w Zakopanem 2022 gdzie zdobyłam złoto. To cieszy bardzo. Aktualnie jestem objęta cyklem przygotowań na Igrzyska Olimpijskie w 2024 w Paryżu. Ponadto przy dotychczasowych osiągnięciach zdobyłam również na Mistrzostwach Świata w 2017 i 2019 brązowy medal w grze deblowej kobiet oraz w 2018 roku na Mistrzostwach Świata zdobyłam trzy medale m.in dwa brązy i srebro.

P: Do jakich mistrzostw się obecnie przygotowujesz?

O: Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Japonii. Jest to najważniejszy turniej w tym roku. Oczywiście celuje w najwyższe kolory krążków. Będę grać dwie gry. Grę podwójna kobiet oraz grę pojedyncza.

P: Czym jest dla ciebie niepełnosprawność? Czy uważasz że niepełnosprawność to bariera do realizowania swoich marzeń? Bo moim zdaniem jesteś świetnym przykładem, że nie jest to barierą – wszystko zależy od człowieka i jego nastawienia.

O: Czym jest dla mnie niepełnosprawność? Od najmłodszych lat funkcjonowałam wśród pełnosprawnych rówieśników rywalizując w sekcji pływackiej i przez całą podstawówkę byłam w klasie artystycznej zespołu tanecznego Pędziwiatry, z którym występowałam na wielu scenach. Taniec był moją pasja i do dziś uwielbiam tańczyć. To mnie relaksuje!!! Nie czuje się niepełnosprawna może dlatego że wszystko robię jak normalny człowiek. Wychowuje się w rodzinie, gdzie jestem akceptowana w 100% i uważana za osobę normalna. Ale jeśli mamy mówić o niepełnosprawności to Bycie niepełnosprawnym jest takie piękne. Można tyle pokazać światu ze wszystko można zrobić w życiu. Wszystko bez barier. Czy uważam że niepełnosprawność to bariera do realizowania swoich marzeń? Skądże!!! Ja zawsze mówię, że jeśli człowiekowi się chce to zrobi wszystko. Tylko trzeba dużej determinacji i woli walki.

P: Twoje plany na najbliższą przyszłość.

O: Teraz pełna koncentracja na Mistrzostwach Świata które już lada moment się odbędą. W następnym roku będzie to rok przed olimpijski czyli zbieranie punktów na Olimpiade. Trzeba iść cały czas do przodu i nie myśleć że coś nie wyszło. Już za 2 lata Olimpiada. Jest stres ale jest też duża ekstytwcja. Pod okiem mojej Trenerki Małgorzaty Janiaczyk będę czynnie przygotowywać sie do największej imprezy oraz w moim klubie KS Kobierzyce szlifuje swoje umiejętności. Do boju Polska.

P: Serdecznie dziękuję za poświęcony czas! Jedyne co mi zostało, to życzyć Ci sukcesów w realizacji planów na najbliższy czas, czyli powrotu z Mistrzostw z medalem lub medalami! Mam nadzieję że po powrocie, podzielisz się wrażeniami z Mistrzostw. Będziemy wszyscy w szkole trzymać za ciebie kciuki! Cieszę się że mamy w naszym gronie prawdziwe złoto!

Zapraszam do odwiedzenia Oliwii w mediach społecznościowych Facebook  – Oliwia Szmigiel  oraz  Instagram –  @oliwkaszmigiel. 🙂 🙂 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Author